Martinje & Okusi jeseni – TZ Grada Požege – 12.11.2022. g.

Na poziv Turističke zajednice grada Požege članovi planinarskih društava HPD “Gojzerica” Požega, HPD Sokolovac Požega i HPD “HZZO” Požega obilježili su zajedničkim planinarskim izletom naziva “Požeškim brdom povodom Martinja” ovu tradicionalnu manifestaciju. Unatoč lošem vremenu koje je obilježilo subotnje prijepodne, u 13.00 sati okupilo se tridesetak planinara željnih planinarenja i uživanja u lijepom jesenskom vremenu koje je pokazalo svoje pravo lice u poslijepodnevnim satima. Prije izleta sve nazočne planinare je pozdravila direktorica Turističke zajednice Mirna Šimunović Svoboda, koja je zaželjela dobar izlet te uživanje u manifestaciji. Trasa izleta bila je veoma zanimljiva, a kretala se najljepšim dijelovima Požeške gore koja je bila okupana u jesenske boje te prekrivena lišćem drveća koje je savijalo svoje grane. Početna točka bila je pješačka zona te se krenulo strmim usponom prema repetitoru na vrhu. Uz malo sklizanja po blatu i lišću planinari su svladali ovaj dio te krenuli požeškim vinogradarskim stazama prema Vranduku. Hodajući hrptom gore pružali su se prekrasni vidici prema Psunju i Papuku koji su bili okupani suncem i obavijeni oblacima. Nakon nekoliko uspona planinari su stigli do kapelice Sv. Vida gdje je napravljen mali odmor nakon čega se krenulo prema krajnjem cilju pješačkoj zoni u Požegi. Duljina staze je bila oko 10 km te po ugodnih 15 stupnjeva i sunčanom vremenu činila je pravo zadovoljstvo svim hodačima. Nakon dolaska na cilj planinari su uživali u manifestaciji “Martinje i okusi jeseni” u sklopu koje su mogli degustirati razne gastro deliciji ovoga kraja. Vodiči ovog prekrasnog izleta bili su Tomislav i Andrej Garilović.