Penjanje na umjetnoj stijeni – 14.10.2022. g.

Večeras je održana prva akcija penjanja, u režiji Visokogorske sekcije HPD Gojzerica Požega. Zdravko Matičević voditelj sekcije i član penjačkog kluba Puls Požega, organizirao je penjanje na umjetnoj stijeni Katoličke škole za sve članove HPD Gojzerica Požega. Za prvi puta odaziv je bio solidan, jer se kod stijene okupilo 10 zainteresiranih penjača. Sve je započelo postavljanjem i provjerom užadi te laganim zagrijavanjem. Nakon toga započelo je pojedinačno penjanje u stijeni, uz stručnu pomoć Zdravka koji je osiguravao sve penjače. Bilo je tu kandidata različite dobi, a najzanimljiviji su bili oni najmlađi. Uglavnom svi kandidati su uspjeli ispenjati stijenu do vrha, što je pokazatelj dobre kondicije i uspješnog savladavanja penjačkih tehnika. Do skorog viđenja! Visokogorska sekcija HPD Gojzerica Požega.