Diljska gljivarijada – 16.10.2021.

Danas u Buku održana je Diljska gljivarijada, na imanju ”Eko-klas” u posjedu domaćina Milana Cavrića. Gljivarijada je održana u organizaciji udruge građana ”Put, istina i život” iz obližnje ”Didine rike” (Djedine rijeke). Na gljivarijadi su sudjelovali još i MO Buk, Udruga gljivara Donji Miholjac, HPD Gojzerica Požega, te mnogi OPG-ovi i ostali ljubitelji gljiva. Nakon otvaranja manifestacije i stručne edukacije, posjetioci su se razmigoljili po obližnjoj šumi u potrazi za gljivama. Šetnja je ponudila uz obilje raznovrsnih gljiva i zadovoljstvo uživanja u prirodi na ovako prekrasan i sunčan dan. Po povratku slijedila je determinacija gljiva i uživanje u jelu i piću. Današnja gljivarijada ponudila je obilje delicija kao što su grah iz zemljanih posuda, paprikaš od gljiva i slavonski čobanac uz vrlo dobru kapljicu. Sve to su upotpunili lokalni glazbenici, milim zvukom tamburice koji je odzvanjao obroncima Dilja. Hvala Josipu Krecelu na vođenju, hvala domaćinima na gostoprimstvu i vidimo se do godine. V.A.T. – HPD Gojzerica Požega.

Požeški Vodič