Pegaz na Mališćak – 02.02.2020. godine

Planinarska sekcija Pegaz zajedno sa članovima PD Gojzerica ovaj vikend su organizirali izlet na Planinarsko sklonište Mališćak, koje služi kao odmorište na pola puta iz Velike prema Ivačkoj glavi i vrhu Papuka. Izlet je započeo pješačenjem Šimićevim putem prema Mališćaku, kojeg su djeca vrlo dobro svladali uz preskakanje lokvi i blata po šumskom putu.

Dolaskom na Mališćak djeca su prikupila suha drva i naložili vatru gdje smo po planinarskoj tradiciji okrenuli kobasice i slaninu i fino se pogostili. Nakon ručka uputili smo se na obližnji vidikovac, vrh Mališćaka s kojeg se otvara prekrasan pogled na sve strane. Kratkim uživanje u pogledu zbog jačeg vjetra završili smo kvizom kojeg je pripremila Anita Savić, članica Gojzerice. Svoje zavidno znanje pokazali su roditelji djeca a kao nagradu dobili su pez bomboni koji su im dali nešto energije za povratak kući. Uz dječji osmjeh koji se širio Papukom, prekrasan zimski dan u prirodi bio je potpuno ispunjen. Do sljedećeg izleta, Pegazi vas pozdravljaju!!!