8. pohod na najviši vrh Slavonije, Brezovo polje

Izvješće o izletima | No comments

Današnji izlet smo počeli okupljanjem na parkiralištu ispred novootvorenog trgovačkog centra po laganoj kišici. Kiša je padala noć prije i malo ujutro, ali smo se svi dobro pripremili.
Dolaskom kod planinarske kuće HPD Strmac, kiša je prestala i domaćin nam je zaželio dobrodošlicu uz tople napitke i tradicionalne namaze.

Okupilo se dosta planinara i nakon kraćeg obraćanja domaćina, krenuli smo ka najvišem vrhu Slavonije Brezovom polju.
Staza nije bila preteška, pa smo imali vremena upoznavati i članove drugih društava, a nekako smo se zbližili s ekipom iz PD Djed iz Hrvatske Kostajnice s kojima smo razmijenili pozive na domaćinske izlete u budućnosti (i popili domaće NG pivo).
Pohvalili bi organizatore HPD STRMAC koji su se dobro pripremili unatoč lošijoj vremenskoj prognozi, te ekipu HPD Gojzerica i nekoliko novih polaznika planinarske škole na dobrom i ugodnom društvu.